Hakkımızda

2018 yılında Alsancak’ta Psikolojik Danışma Merkezi olarak faaliyetlerine başlayan Satürn Psikolojik Danışma Merkezi, yaşamımızın farklı dönemlerinde yaşadığımız zorlukları çözümleyip sonlandırmayı amaçlamaktadır.

 

Kurumumuzda çalışan uzmanlarımız depresyon, kaygı bozuklukları, yas sûreci, kişilik bozuklukları, stresle başa çıkma, öfke kontrolü, yeme bozuklukları, cinsel sorunlar, iş yaşamına ilişkin sorunlar, psikosomatik sorunlar, davranış  ve uyum problemleri ve ilişki problemleri konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. Bilişsel davranışçı terapi, şema terapi, dinamik terapi ve EMDR terapisi merkezimizde uygulanan psikoterapi yöntemlerindendir. Ayrıca doğru değerlendirmelerin yapılabilmesi açısından kurumumuzda psikolojik testlerde uygulanmaktadır.

 

Kurum Binamız Alsancak’ta Sağlık Bakanlığı tarafından uygun olarak dizayn edilmiş Gökdemir Medical Center’in en üst katında hizmet vermektedir. Her türlü ulaşım aracıyla rahatlıkla erişilebilir pozisyona sahiptir.

 

Çalışma sistemimizde psikiyatri hekimimiz ve klinik psikologlarımız danışan problemlerini daha doğru anlamak amacıyla birlikte değerlendirme yapmaktadır. Çalışma süresi, seans sıklığı, probleme göre değişiklik göstermektedir. Psikoterapi çalışmalarımız etik ilkelere bağlı kalarak devam etmektedir.

 

Satürn Psikoloji Misyonu :

Yaşamımızın farklı dönemlerinde yaşadığımız zorlukları yüz yüze psikolojik destekle çözümleyip sonlandırmayı amaçlamaktayız. Ayrıca amacımız şirketlerde ve çeşitli organizasyonlarda psikolojik desteği profesyonel şekilde sağlamaktır.

Danışanlarımızın bireysel ve aile olarak karşılaştığı sorunlara bilimsel, ahlaki, sosyal ve insani değerleri göz önünde bulundurarak yardım etmekteyiz. Ruh sağlığı alanında uzman olan psikiyatrist, kilinik psikolog ve aile danışmanlarının ortak değerlendirmeleriyle çalışma planı uygulamaktayız.